طلاق توافقی و مشکلات اجرایی آن با توجه به قانون حمایت خانواده

متاسفانه در جوامع امروزی بدلیل دور شدن معیارهای همسریابی از معیارهای جوامع سنتی و ظاهری و مادی شدن معیارهای انتخاب و ضمنا” مشکلات فراوان اقتصادی و اجتماعی ،متاسفانه در موارد بسیاری انتخاب زوجین به بن بست می رسد .
در سالهای اخیر قانونگذار تلاش نموده تا با ایجاد موانعی در پیش روی طلاق از بالا رفتن آمار طلاق خودداری نماید .از جمله این تمهیدات ارجاع زوجین به مشاوره اجباری می باشد که زمان آن حداقل ۴۵روز به طول می انجامد . اما غافل از آنکه این امر صرفا ” از جدایی ثبتی زوجین خودداری می نماید ولی نمیتواند مانع جدایی عاطفی زوجین گردد. امری که بروز ان به معنای مرگ زندگی عاطفی و مشترک زوجین میباشد .
از سوی دیگر ممانعت از طلاق و جدایی زوجین از طریق جلسات اجباری مشاوره در مواردی که زوجین به بن بست عاطفی رسیده اند باعث گسترش روابط نامشروع و خارج از ضابطه و از سوی دیگر گسترش فساد در جامعه میشود .
متاسفانه حاکمیت غافل از آنست که سیاستهای دستوری نه تنها در طول ۴۳ سال گذشته نتوانسته است بر بازار اقتصادی و سلایق اجتماعی و پوشش و امثالهم تاثیر مثبتی داشته باشد بدیهیست که هرگز نمیتواند در اعماق روح و روان افراد نفوذ نموده و زوجین را وادار به زندگی مشترک شیرین و پایدار نماید . آنهم در شرایطی که زوجین تصمیم خود را به جدایی گرفته اند و این تصمیم زمانی گرفته شده که مدتهاست جدایی و طلاق عاطفی در زوجین حادث گردیده است.
وکلای گروه حقوقی طرح نو بر آنند تا با استفاده از راهکارهای قانونی و در چهارچوب مقررات و ضوابط در مواقعی که زوجین تصمیم به جدایی گرفته اند حکم طلاق آنان را در زمانی کوتاه اخذ نماید . در این راهکار نیازی به جلسات مشاوره و حضور زوجین نخواهد بود و معمولا ” اززمان انعقاد قرارداد تا زمان صدور حکم طلاق حدود ده روز به طول می انجامد .
جهت انعقاد قرارداد وکالت با وکلای گروه حقوقی طرح نو از طریق لینک زیر و یا مراجعه حضوری به دفتر مرکزی گروه حقوقی طرح نو میتوانید اقدام فرمایید .

خرید بسته وکالت طلاق توافقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.